>>/161/
Yukarıda Buz ve Ateşin Şarkısı zaten önerilmiş, ondan bahsetmeyeceğim. Kralkatili Güncesi harika bir seri ama 2011'den beri hikaye devam etmiyor. Hem dili hem de lore'u inanılmaz güzel. Bitmemiş olması sorun değilse okuyabilirsin. Yerdeniz Serisi'ni de okuyabilirsin, derin bir Lore'u var. Oyun olarak da Witcher diyeceğim ama büyük ihtimalle oynamışsındır. Bir de çok duyduğum ama ilk bossu bile geçemeyip pes ettiğim Dark Souls var. Dene istersen, belki hoşuna gider.

Fantastik kurgu yazma konusunda hiç tecrübeli değilim ama bir ara üzerinde çok fazla düşünmüştüm, kafamın içinde birden fazla evrenim ve hikayem vardı. O yüzden buraya sadece benim için doğru olan beylik laflar yazmayacağım.

Elder Scrolls Lore'u bana sırf dolu gözüksün diye yazılmış gibi geliyor, yani Tolkien'in yarattığı evrenle karşılaştırmak bile yersiz diye düşünüyorum. Tolkien saplantılı bir şekilde çok büyük hikayeler yazmış. Bu hikayeler o kadar büyük ki Silmarillion'da doğru düzgün diyalog yok çoğu bölümde. Derin gözüksün diye değil hayatını vererek oluşturmuş adam o evreni.

Başka sorun varsa her zaman buradayım anon.

Son anda aklıma geldi, Brandon Sanderson denen adamın kitaplarından uzak dur. Lore olarak geniş olabilirler ama inan ki sana hiçbir şey katmazlar. Yukarıda yazdığım her şey az da olsa sana bir şeyler katabilir ama bu adamın kitapları bomboş.