>>/626966/
> В 19 веке школьное образование в среднем оканчивалось двумя или четырьмя классами. Например, при Николае I дольше получать знания могли только дети дворян и чиновников — их обучение длилось 7 лет, то есть даже близко не наши 11.
Не везде.
> Києво-Могилянська академія (1632—1817)
> Навчання в академії було відкритим для всіх станів суспільства. Рік починався 1 вересня, але студентів приймали також пізніше протягом року. Викладова мова — латинська.[6]
> Процес навчання в Київській Академії тривав дванадцять років. Предмети поділялися на так звані ординарні та неординарні класи. До ординарних належали: фара, інфіма, граматика, синтаксима, поетика, риторика, філософія та богослов'я. В неординарних класах викладались грецька, польська, німецька, французька, єврейська та російська мови, історія, географія, математика (курси включали алгебру, геометрію, оптику, діоптрику, фізику, гідростатику, гідравліку, архітектуру, механіку, математичну хронологію), музика, нотний спів, малювання, вище красномовство, медицина, сільська та домашня економіка. В 1751 р. в академії почали викладати російську мову та поезію, в 1784 р. було заборонено читати лекції українською мовою[14][15].
Но "европейская страна" это Черноизбовая Орломутантия, не перепуайте!